לוח מודעות

פורומים

תערוכות ואירועים

מועדון לקוחות

קורסים

מדריכים/קטלוגים
 
 כתבות |  אתרים מומלצים |  תערוכות ואירועים |  קטלוג מוצרים |  קורסים | רישום חברות
מהפיכת האנרגיה הירוקה

הכל על מיץ עשבי חיטה


 


מאת: אלירן דה-מאיו*


 


אם היו אומרים לכם שהערך התזונתי  של רבע כוס מיץ עשבי חיטה טרי שווה ערך לקילוגרם אחד של ירקות ופירות טריים – לא הייתם מנסים?


רוב האנשים בעולם המערבי צורכים מזון מהיר, נושמים אויר מזוהם, לא נחים מספיק, עובדים באור מלאכותי ואינם מודעים לכך שסגנון החיים שלהם מרעיל את כל הרקמות בגופם. הרבה לפני שמופיעים סימפטומים של מחלות קטלניות הגוף נמצא במצב של חולי מתמשך ופרוגרסיבי.


אחד הפתרונות הזמינים יותר לטיהור הגוף מרעלים ולשיקום המערכות שנפגעות כתוצאה מאורח חיינו, הינו מיץ עשב חיטה הנמצא בשימוש טיפולי כבר יותר מ- 30 שנה.


בעבר, הנאה מהמיץ הטרי היתה כרוכה בטירחה רבה כמו גם בהוצאות כספיות גבוהות. על מנת להפיק מיץ טרי מעשבי חיטה היה צריך לרכוש את כל החומרים הדרושים לגידול עשבי החיטה, להמתין בסבלנות עד שיגדלו ולרכוש מסחטה מיוחדת, המתאימה לסחיטת מיץ מעשבי חיטה.


כיום, גם מי שלא מעוניין להפוך לחקלאי, רק כדי לשתות את המיץ הזה, יכול פשוט לקנות כוס מיץ באחד מסניפי רשת ג'וסלנד, שכחלק מהמאמץ שלה להוות אלטרנטיבה בריאה לרשתות המזון המהיר, הכניסה  גם מסחטת עשבי חיטה לכל אחד מסניפיה.


 


מה מכיל הנוזל הירוק הזה?  


למרות שבטעמו של המשקה אין דבר וחצי דבר המזכיר כוס קפה המכילה מנת קפאין מעוררת, הרי שכל מי ששתה מיץ עשב חיטה מעיד כי גם 'שוט' קטן של שליש כוס 'עשה' לו את היום מבחינת האנרגטיות, החיוניות, יכולת התיפקוד – ולא רק בשעות הבוקר אלא לאורך היום. גם הטעם מפתיע. שלא כמו המרירות האופיינית לירקות ירקות אחרים – טעמו של מיץ עשבי החיטה חמצמץ ומרענן.


הצרכנים הנאמנים טוענים כי מיץ עשבי החיטה עובד בגופם כמטה קסם. אצל חלק מהם הוא אף מטפל בבעיות שטיפול קונבנציונלי לא הועיל להן, כמו: צלצולים באזניים, עששת, תולעי מעיים, פריחות עור ופטריות, שלשולים, חוסר תיאבון, יתר לחץ דם, טחורים, אנמיה, מיגרנות, נדודי שינה, דלקות גרון, הצטננויות, עצירות, דלקות מיפרקים ודלקות מעי, ואפילו שיפור ראייה, הסדרת המחזור החודשי, שיפור הזיכרון, שיפור תיפקוד המערכת החיסונית, איזון הורמונלי ועוד.


את מיץ  עשבי החיטה שותים בכוסית קטנה, ומעבר ל'זריקת' הבריאות והמרץ הזו, המיץ מרווה ואף 'סותם' את התיאבון, ובכך יכול להוות פתרון מצויין למי שמרבה להתפתות לארוחות ביניים ושואף להמנע מהן, או למי שמסיים ארוחה ומרגיש רעב בלי הקינוח.


בשל השפעתו הכוללת של מיץ עשב החיטה על מערכת העיכול, מומלץ להתחיל לצרוך אותו באופן הדרגתי. לאחר שתיית המיץ מתחיל תהליך של טיהור הגוף, אשר עלול לגרום להרגשה מוזרה בימים הראשונים, ובמקרים קיצוניים אף לבחילות.


 


הכלורופיל – הצבע הירוק שבעשב החיטה, והמהווה המרכיב העיקרי והחשוב בו (70% ) - פועל לטיהור הדם ולחיזוק המערכת החיסונית כולה. הצמחים משתמשים בכלורופיל כדי לקלוט את אנרגיית השמש, שבתהליך הפוטוסינתזה הופכת למזון, בצורת פחמימות, עבור הצמחים. בהמשך התהליך הצמח קולט מינרלים שונים מהקרקע והם מומרים לאבות המזון החיוניים (ויטמינים, שומנים, חלבונים, עמילנים). כשאנחנו אוכלים צמחים אנחנו למעשה סופגים בגופנו את כל המרכיבים החיוניים שבהם ואת אנרגיית החיים – השמש. הכלורופיל- הדם הירוק של הצמחים, זהה בהרכבו המולקולרי כמעט לחלוטין להמוגלובין. פעולת הכלורופיל דומה למגנט המושך אליו את הרעלים מבפנים הגוף ומפריש אותם החוצה. תופעה מעניינת שנצפתה פעמים רבות, היא נטייתם של בעלי חיים כמו חתולים וכלבים, ללעוס עשב חיטה כשהם חשים ברע. 


 


מדוע שותים רק את המיץ?


כי אכילת עשבי חיטה בצורתם הגולמית עלולה לגרום לסתימות במערכת העיכול ואילו לאחר סחיטה ושתיית המיץ בעודו טרי, מתאפשרת ספיגה טובה, בגופנו,  יותר של החומרים הבריאים שמכיל עשב החיטה. לכן צורת השימוש הנפוצה ביותר היא שתייה יומיומית של רבע כוס מיץ עשב חיטה סחוט, כשהסחיטה נעשית במסחטה מיוחדת. מומחים ממליצים  לשתות את המיץ על קיבה ריקה, ובשעות הבוקר, ולא לשתות או לאכול במשך כשעה לאחר מכן. לחילופין ניתן לשתות את המיץ בין הארוחות, במירווח של שעתיים לאחר הארוחה. מי שטעמו של מיץ עשב החיטה דומיננטי מידי בשבילו, לשתות הבוקר, יכול לשתות אותו עם מיצי פירות/ירקות אחרים כדי להפיג קמעה את הטעם, או לשתות אותו אחרי ארוחה, וכך ליהנות משיפור בעיכול. אפשר גם לשתות את המיץ עם חתיכת גזר או ג'ינג'ר בפה.


 


פרמטרים חשובים של מיץ עשב החיטה כתורם לבריאות


-          כבונה גוף – מיץ עשבי החיטה עשיר בויטמינים ובכלורופיל


-          כתמריץ וכמדכא תיאבון – העמילן של גרגיר החיטה הוא אנרגיה מצטברת, שכאשר היא הופכת לסוכר פשוט היא מקור אנרגיה מהיר


-          כחומר אנטיביוטי – הוכח  כי הכלורופיל עוצר את התפתחות החיידקים הרעים


-          לחוסר דם – כלורופיל מסייע להתחזקות ובנייה מחודשת של מערכת הדם


-          כמפיג ריח – הכלורופיל, בשל סגולותיו בכל הקשור לטיהור וניקוי רעלים מהגוף, יעיל ביותר בניטרול ריחות דוחים ממזון, משתייה, מטבק, משינויים מטבוליים, מזיעה לאחר מאמץ גופני ועוד


-          הפרעות בעור – הכלורופיל נמצא בשימוש בחלק גדול מהמשחות המיועדות לטיפול במחלות עור, עקיצות חרקים, זיהום וכוויות, אקנה ועוד. שתיית מיץ עשבי חיטה, עתיר הכלורופיל, מסייעת לא רק בטיפול לאחר היווצרות הביעה, אלא גם במניעתה.  


 


* הכותב הוא מומחה תזונה, ממצפה אלומות

לפרטים נוספים

הדפסה   שלח לחבר

Copyright © 2002 ComLine LTD. All rights reserved.