לוח מודעות

פורומים

תערוכות ואירועים

מועדון לקוחות

קורסים

מדריכים/קטלוגים
 
 כתבות |  אתרים מומלצים |  תערוכות ואירועים |  קטלוג מוצרים |  קורסים | רישום חברות
לבחור את המוסך הנכון


האיגוד נדרש לקבוע חוקים ונהלים, בשיתוף משרד התחבורה האמריקני, כדי  למנוע הדרדרות והונאות בענף המוסכים, בייחוד במוסכים הקטנים הפרטיים ופחות במוסכים של חברות היצרנים הגדולות.
מוסכי ההפקר
התברר, שאחד הגורמים הבולטים למצב המוסכים הוא המהגרים, ולא רק הם, אשר פתחו מוסכים ונתנו טיפולים ללא ידע בסיסי על רכב אמריקני ותוך לימוד המקצוע על גבם של בעלי הרכב. התוצאה היא הונאות כספיות ללא שום יחס למהות התיקון תוך סיכון לטיב התיקון, בייחוד במכללים הקשורים לבטיחות ולחיי הנוסעים.
שבעת הכללים
ואלו הם שבעה כללי היסוד, שנקבעו ואשר על הנהג לבדוק בטרם יחליט להכניס את רכבו למוסך:
1. האם המוסך מעסיק בעלי מקצוע שהוסמכו ע"י A.S.E (Automaotic Service Excellence). זאת אגודה למצוינות ולשירות יעיל בטיפולים בכלי הרכב. היא נוסדה בשנת 1972 כאגודה ללא מטרות רווח, שמטרתה להסמיך מכונאים לענף בעלי מצוינות בטיפולים בכל סוגי הרכב. ההסמכה המלאה היא בת 8 סעיפים – 1. למכונאים; 2. למערכות חשמל 3. מיזוג אויר 4. ביצועי מנועים וכו'.


המוסמך בכל שמונת הסעיפים מקבל תעודת 'מאסטר – מכונאי-על. היום ה- A.S.E בודק ונותן תעודות הערכה למצוינות גם למוסכים עצמם, לאחר בדיקה ממצה יסודית. תעודה זאת היא ערובה מלאה לכל לקוח שנכנס למוסך כזה.


מוסמכים במוסך שכזה חייבים להיות בעלי תעודות המעידות על היותם מוסמכים ע"י ה- A.S.E ועל כך שעברו השתלמויות תקופתיות הנדרשות לשמירת רמת המקצועיות שלהם.2. האם המוסך נקי גם באיזור הסובב אותו, כולל השטח המיועד לחניית הלקוחות. דבר זה מעיד, לדעת ה- AAA, על עסק בעל  ניהול והשגחה טובים, תוך התחשבות בלקוחות וברכבם ומרגע זה כבר נוצרת כלפי המוסך גישה חיובית וטובה. שאלה נוספת - האם יש במוסך איזור המתנה מכובד לנוחות הלקוחות, לשימושם לפני קבלת הרכב או אחריו. מדובר בפרטים כגון  מקומות ישיבה נוחים, שירותים נקיים, מיתקנים לשתייה קרה או חמה ועוד.3. את הרכב, לפני הכנסתו לטיפול במוסך, צריך לבדוק הטוב שבבעלי המקצוע במקום. עליו לאתר את מהות התקלה ולא תמיד להסתמך על הדיאגנוזה של הנהג. במוסכים כיום יש מערכת דיאגנוסטיקה, העונה על כל התקלות, מאתרת אותן תוך דיוק נמרץ.


אחרי התיקון, צריך בוחן של המוסך לנסוע ברכב כברת דרך ולוודא שכל מה שהיה צריך לתקן, תוקן ורק אז לשחרר את הרכב.4. האם הלקוחות מטופלים בצורה נימוסית ואדיבה והאם הם מקבלים תשובות נאותות על שאלות הנוגעות למהות התיקון. ראוי לציין, שלא תמיד השאלות הן מקצועיות ואולי אפילו 'מנדנדות' לבעל המקצוע, שרואה מיד שהנהג אינו מבין גדול. אך עם זאת מגיעה לו תשובה מנומסת והסבר באורך רוח.5. המוסך צריך לתת ללקוח הערכה כספית Estimate מלא לעלות ולסוג של התיקון שיש לעשות ברכב תוך פירוט של עלות החלפים ושעות העבודה שיש להשקיע בתיקון. כל זה תוך הערכת זמן. על ההערכה צריך הנהג לחתום והערכה זאת תיבדק לאחר התיקון ומה בוצע בהתאם. הדבר ישמש את בעל הרכב כהוכחה לטיפול נכון שבוצע  ברכב ויקל בהרבה את מכירת הרכב ללקוח הפוטנציאלי.6. על המוסך לתת ערבות – אחריות -  לתקופה של לפחות 6 חודשים לדבי טיב העבודה ולמקוריות החלפים, תוך התחייבות לבצע תיקון חוזר על חשבון המוסך, אם התגלתה תקלה בתיקון. יצוין, כי שימוש, שלא בידיעת בעל הרכב, בחלפים משופצים או בעלי איכות ירודה ממקורות מפוקפקים, תוך חיובו  בעלות כספית מלאה כאילו החלפים הם מקוריים, היה נפוץ בארה"ב. דבר זה מהווה כמובן סכנה בטיחותית בגלל טיבם הירוד של החלפים ומקור להונאות כספיות, תביעות ומשפטים.7. ראוי להראות ללקוחות אם ישנם מכתבי תודה מלקוחות קודמים, שבהם מפורט יחס טוב ללקוח, ביצוע תיקון ללא צורך בתיקון חוזר, מחיר סביר העומד בהתחרות השוק, חלפים מקוריים ועמידה בזמן לגבי משך ביצוע התיקון. כיום, חוות דעת אלו ניתנות לאחר טיפול באתר המוסך תוך דירוג הלקוחות ושם יש תשובות לכל השאלות שהלקוח  עשוי לשאול.


לכניסה הקלק על הקישור: http://hinet.co.il/mag/mu236/

לפרטים נוספים

הדפסה   שלח לחבר

Copyright © 2002 ComLine LTD. All rights reserved.